Žurnāli

PAR NOVEMBRA NUMURU

Arvīds Irmejs, ķirurgs: P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcaJa izdodas pierunāt atsaucīgu draugu, izejiet uz mirkli ārā! Melnās rudenīgās nakts debesis ir piemērotas, lai vērotu zvaigžņu lietu. Ja ne, iekārtojieties ērtāk krēslā siltā istabā un ņemiet rokā Doctus, kas arī šoreiz attaisno lasītāju cerības.

Plašai auditorijai aktuāls Andreja Srebnija pārskats par iekaisīgām krūts slimībām un moderno mazinvazīvo pieeju strutainu sarežģījumu ārstēšanā. Ārstējot mastītu, vienmēr jāatbild uz jautājumu - vai droši varu izslēgt krūts vēža diagnozi?!

Jebkurš mediķis savā praksē saskaras ar cukura diabēta pacientu. Klīniskā gadījuma demonstrācija saistošā un viegli uztveramā veidā parāda, kā ar modernajiem medikamentiem un tehnoloģijām iespējama cukura diabēta adekvāta kontrole, kā var apturēt slimības komplikāciju attīstību arī diabēta pacientiem ar lielu slimības stāžu.

Neterapeitiskās disciplīnās strādājošiem ārstiem grūti izsekot straujajai kardioloģisko zāļu līdzekļu attīstībai. Nereti pacients no somiņas izvelk piecas un vairāk tablešu kastītes, bet ķirurgam ir tikai neliela nojausma, kādu labumu katra no tām dod. Ielūkojieties profesora Jāņa Lāča rakstā - viņš lieliski sistematizējis apkopojumu par modernajiem koronārās sirds slimības medikamentiem, to pielietojumu un efektivitāti pacientiem, kuri pārcietuši miokarda infarktu.

Domāju, visi Doctus lasītāji ar aizrautību izmantos izdevību tuvāk iepazīt Ingunu Adoviču - Zāļu valsts aģentūras vadītāju. Viņa trāpīgi atgādina: veltiet vairāk laika tiem, kas mums ir visvērtīgākais - mūsu mīļajiem, ģimenei. Un kādu mierīgu brīdi atrodiet arī paši sev. Novembrī - svētku laikā ar sarkanbaltsarkaniem karogiem - izmantojiet iespēju būt kopā ģimenes lokā, turpināt vai aizsākt kādu jauku tradīciju! Tie, kuri neredzēs krītošo zvaigžņu izrādi, to varēs kompensēt ar uguņošanu Daugavmalā.

Novēlu priecīgus Latvijas Neatkarības svētkus visiem Doctus lasītājiem!

 

 

Uz augšu ↑