Žurnāli

PAR MAIJA NUMURU

Esmu rezidents, tāpēc manu uzmanību šajā Doctus numurā īpaši piesaistīja raksts par rezidentu apmācības problēmām – tā vien gribējās iesaistīties diskusijā... Ļoti vērtīgs raksts gan tiem, kuri domā saistīt dzīvi ar medicīnu, gan tiem, kuri beidz līdzdiploma izglītības studijas un risina dilemmu par rezidentūras programmas virzienu. Šajā jautājumā, manuprāt, viens no svarīgākajiem punktiem ir augstskolas izvēle. Mans viedoklis – katrai universitātei ir sava atšķirīga filozofija.

Jānis Šavlovskis, 3. gada radioloģijas rezidents, Latvijas Universitāte, P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca: Nav labas vai sliktas universitātes. Vienkārši tiem, kuri vēlas mācīties medicīnu, labāk der Latvijas Universitāte, bet tiem, kuri vēlas tikt iemācīti - Rīgas Stradiņa universitāte. Ja izvēlas nepareizo universitāti, paradās raksturīgās sūdzības. Tie, kas nemāk lietderīgi izmantot LU liberālo atmosfēru, sūdzas par bardaku, bet RSU studenti, kas mēģina paši izvelēties sev svarīgās lekcijas - par augstskolā valdošo diktatūru. Zinu rezidentus, kuri mācību laikā ir mainījuši augstskolas - abējādi. Lielākoties pēc šīs maiņas viņi bija apmierināti, jo sākotnēji bija izvēlējušies sev nepiemērotu mācību modeli.

Runājot par rezidentūras mācībām, manuprāt, nav tik drūmi, kā varētu šķist. Nezinu, kā ir citviet, bet P. Stradiņa slimnīcā interneta pieslēgums ir pieejams ļoti plaši - es šobrīd nevaru iedomāties mācību procesu bez interneta! Ja kaut ko nezinu, vai šaubos, prasu google. Ja tas nezina, jautāju kolēģiem vai meklēju grāmatās. Ārsti ar ļoti retiem izņēmumiem ir priecīgi par rezidentu jautājumiem, īpaši - teorētiskiem. Un to var saprast, jo sertificēts ārsts ir augstākā instance - viņu nevar piespiest mācīt, no viņa pašam jāmācās. Tiem, kas to saprot, mācīties rezidentūrā, manuprāt, ir daudz vieglāk un interesantāk.

Kaut arī mācīties laikā, kad paradās pavasara saule, ir arvien sarežģītāk...

P.S. Vēl Doctus šomēnes atgādina – ziedputekšņu sezona ir klāt; sirds un asinsvadu slimības nezaudē aktualitāti. Uzmanību arī jaunam radioloģijas izmeklējumam – virtuālajai kolonoskopijai un amerikāņu seriāla cienīgam diagnostiski sarežģītam klīniskajam gadījumam!

Uz augšu ↑