Žurnāli

PAR OKTOBRA NUMURU

Dr. ANDIS PAEGLĪTIS, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centra vadītājs, zobārsts: Man ir liels prieks uzrunāt Jūs, kolēģi – ārstu, farmaceitu, zobārstu, studentu – oktobra Doctus lasītāju! Piedāvāju īso satura ceļvedi no zobārsta skatpunkta.

Nevarētu teikt, ka mēs, zobārsti, visu mūžu būtu dzīvojuši atšķirti no vispārējās medicīnas (kādreiz 60% zobārstu izglītības veidoja vispārējā medicīna un 40% - zobārstniecība), tomēr ilgu laiku zobi bijuši nošķirti no pārējā ķermeņa, tā teikt - katram sava republika. Tāpēc esam pateicīgi Doctus redakcijai par iniciatīvu paplašināt tēmu loku zobārstniecības virzienā, izveidojot mutes veselībai veltītu tematisko pielikumu, kur stāstām par aktu­alitātēm zobārstniecībā un mutes veselības profilaksē.

Tematiskais pielikums ir atgādinājums, ka zobu veselība ir būtisks ieguldījums citu slimību profilaksē. Rakstā Sirds un mutes dobuma veselība. Problēmas, riski un jaunas stratēģijas atspoguļots mutes dobums no kardiologa viedokļa. Latvijas Kardioloģijas centrs, prof. Andrejs Ērglis un dr. Sanda Jēgere ir pirmie, kas atsaucās sadarbības iespējai un vairākkārt piedalījušies starpdisciplināros pasākumos.

Rīgas 1. medicīnas koledžas direktore Inese Bunga (arī zobārste) vienmēr atbalstījusi zobārstniecības komandas veidošanu - šajā numurā skats uz medicīnas koledžas izglītības iespējām un nākotnes izaicinājumiem.

Neapšaubāmi interesantus klīniskos un laboratoriski diagnostiskos aspektus atradīsit rakstos par endokrīnajām arteriālajām hipertensijām un Gošē slimību. Zobārstniecībai tuvs ir arī profilaktiskais virziens, tāpēc iesaku kolēģiem dr. Liesmas Baltās sagatavoto materiālu Dzīvot veselīgāk un ilgāk. Kas darbojas, kas nedarbojas?.

Un vēl - uzmundrinājumam intervija ar dr. Kārli Bicānu. Talantīgu ārstu, mūziķi, pianistu un aizrautīgu sportistu.

Patīkamu lasīšanu un panākumiem bagātu rudeni!

 

Uz augšu ↑