Žurnāli

DECEMBRA JAUTĀJUMS

Ja jūs būtu salavecītis – par ko šogad nestu konfektes, par ko žagarus?

Dr. med. JĀZEPS BAŠKO, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Torakālās ķirurģijas centra vadītājsJĀZEPS BAŠKO

Prātam neaptverami, cik daudz laba šogad ir izdarīts! Nesen bija ļoti priecīga diena, jo dabūjām jaunu videomediastinoskopu, par kuru cīnījos jau vairākus gadus, un veicām pirmo videomediastinoskopiju. Slimnieki šogad bijuši ļoti smagi, interesanti - ar unikālām patoloģijām un patoloģiju kombinācijām. Prieks, ka viņi ir izvilkti. Diagnozes, kuras citur netika noteiktas, mūsu Stradiņa slimnīcas komanda noteica. Tāpēc konfektes nestu par komandas darbu - ar radiologiem, citologiem, imunologiem, infekcionistiem utt. Žagari? Tiem, kas cīnās par savu labumu, nedomājot par kopējo.

Prof. ARIS LĀCIS, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas vadītājs

ARIS LĀCIS,

Par žagariem negribu runāt - ir lietas, ko es nespēju mainīt, piemēram, VOAVA kā destruktīva organizācija... Bet vislielākais prieks, ka arī šajos laikos var tik daudz ko izdarīt. Šogad pirmo reizi veicām cilmes šūnu transplantāciju zīdaiņa sirds muskulī, esam uzsākuši manipulācijas invazīvajā kardioloģijā, gada beigās būs aptuveni 100 manipulāciju. Attīstās hibrīdoperācijas, invazīvās kardioloģijas manipulācijas apvienojumā ar rutīnas manipulācijām, izmantojot mākslīgo asinsriti. Nav jau tā, ka sadūšojāmies uz šīm operācijām vienā dienā, uz to ir iets ilgus gadus: apmācīts personāls (jauni, pašaizliedzīgi cilvēki nerēķinās ne ar laiku, ne naudu!), ir iegādāta nepieciešamā aparatūra, notiek sadarbība ar ārvalstu kolēģiem.

Prof. JĀZEPS KEIŠS, Latvijas Infektoloģijas centra direktora vietas izpildītājs

Diez vai visiem patiks, ko teikšu, bet, manuprāt, konfektes būtu pelnījuši tie, kas veic veselības aprūpes sistēmas pārkārtošanu, jo tas varētu dot pozitīvu rezultātu gan kopumā valstī, gan iedzīvotājiem, gan pašai medicīnai. Kaut tagad šķiet, ka ir slikti, ar laiku tas viss būs labāk saprotams. Skumīgi, ka viena otra parādība tiek izvērtēta konkrētajā mirklī, un tie, kas saasina problēmu, neieiedziļinoties, ko tas dos perspektīvā, varbūt arī būtu pelnījuši pa kādam žagaram. JĀZEPS KEIŠS

 

 

Uz augšu ↑