Žurnāli

PAR DECEMBRA NUMURU

Dr. SILVIJA LEJNIECE, Diplomātiskā servisa medicīnas centra direktore: Decembra Doctus nāk pie mūsu ārstu saimes kā labs un uzticams draugs. Mani patiesi aizkustināja mācītāja Jura Rubeņa doma, ka pārslogots cilvēks ar laiku zaudē savas cilvēciskās īpašības un beigās cieš arī viņa profesionalitāte. Kaut mums visiem izdotos, skrienot no darba uz darbu, nepazaudēt cilvēciskā sirds siltuma dzirksti un dāvāt to ne tikai saviem pacientiem un kolēģiem, bet arī saviem vistuvākajiem cilvēkiem! Lai mums visiem pietiek dzīvesprieka, sirsnības un veiksmes šajā sarežģītajā laikā!

Visu specialitāšu ārstiem iesaku izlasīt algologa Gunta Iļķēna rakstu par galvassāpēm - te daudz pamācošas un noderīgas informācijas par galvassāpju viltīgo dabu. Savukārt Gunas Dansones sagatavotais pasaules literatūras apskats sniedz detalizētu izklāstu par hronisku venozu mazspēju, atsvaidzinot zināšanas par šo nereti sastopamo saslimšanu.

Interesants ir rakstu sērijas turpinājums par endokrīno arteriālās hipertensijas veidu feohromacitomu: īpaši vērtīgi man šķita Dr. med. Ilzes Konrādes aprakstītie klīnikas un laboratorās sijājošās diagnostikas aspekti.

Katra ārsta izglītībā viens no posmiem ir klīnisko gadījumu analīze, ko šajā Doctus numurā piedāvā dr. Dzintras Krugale par nekrotiskā vaskulīta un glomerulonefrīta pacientu savā klīniskajā praksē. Daktere meistarīgi parāda, cik liela nozīme neskaidru diagnožu noteikšanā ir asiņu seroloģiskajiem izmeklējumiem.

Dienas, aizritot vecajam gadam un tuvojoties jaunajam, ir pārdomu un cerību laiks. Pārdomas par aizvadītā gada notikumiem ar atskatu bijušajā un cerības, ka nākamais gads nesīs veiksmi, veselību, saticību un pārticību.

 

Uz augšu ↑