Žurnāli

PAR APRĪĻA NUMURU

Dr. Kristīne Skrodele P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, medicīnas sabiedrības ARS, SIA KZS klīnika, ginekoloģe: Pavasaris ir ne tikai aiz loga un sirdī. Arī šis Doctus numurs tāds pavasarīgs, turklāt simtais – jubilejas! Apsveicu! Godam izturēta laika pārbaude!

Pavasarim noderīgs raksts par probiotiķiem, kuru lietošana īpaši aktuāla pēc ziemas perioda, lai uzlabotu gremošanu – veselā miesā vesels zarnu trakts! Tāpat raksts par bakteriālo vaginozi jeb par to, kas notiek, ja pārlieku savairojas mikroorganismi. Atkal vietā teiciens: laba daudz nevajag, mērenību itin visā! Tāpat saistoši likās raksti par sociālajām fobijām interpersonālajās attiecībās un zarnu tuberkulozes klīniskā gadījuma apskats.

Ar lielu interesi izlasīju interviju ar dr. Daci Rezebergu – viņas personības šarms ietekmēja arī manu izvēli kļūt par ginekoloģi. Jau sen esmu sapratusi, ka viens nav cīnītājs – arī medicīnā; ļoti svarīgs ir komandas darbs, tāpēc ir ļoti būtiski, kādi kolēģi ir blakus. Pilnīgi piekrītu dr. Kasparam Kreisleram, ka svarīgākie nosacījumi, izvēloties kolēģi sadarbībai, ir profesionalitāte un komunicēšanas kvalitāte, jo nekļūdās jau tikai tas, kurš neko nedara, bet mēģināt sevi celt, noniecinot citus, ir zemiski.

Laikā, kad rakstu ievadvārdus žurnālam, top jauna valdība, tāpēc visiem gribu novēlēt cerību uz stabilitāti, kā arī saulainu, nesteidzīgu un optimisma pilnu pavasari!

Uz augšu ↑