Žurnāli

PAR JŪNIJA NUMURU

Dr. med. GUNTA ANCĀNE, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore: Tā ir fascinējoša izjūta – lasīt vēl neiespiesta žurnāla materiālu, nedaudz pieskaroties noslēpumainajam žurnāla tapšanas brīnumam. Priecājos dalīties patīkamajās izjūtās par to, ka dižķibelei nav vietas ār­sta darba dziļākajā būtībā – domāšanā, izprašanā un saprašanā. Ārstiem ir vērtīgs sakāmais gan par dzīvi, gan par slimību rašanos un ārstēšanu. Šai ziņā mēs piederam elitārām aprindām.

Izvērstais un niansētais dr. Zanes Pilsētnieces raksts par neirogēnu urīnpūsli ir izcili lietderīgs: kolēģiem būs mazāk galvassāpju šīs patoloģijas ārstēšanā.

Sāp sirds par augsto bērnu traumatismu, apbrīna un patiesa cieņa kolēģiem, kuri ik dienas veic šo darbu, kas emocionāli izsīcina. Profesora Aleksandra Zaķa dotā traumu analīze vienkārši satriec. Savukārt ķirurģes Sarmītes Dūzes pārskats par pirmo palīdzību noderēs zināšanu atjaunošanai un papildināšanai, iesākoties vasaras sezonai.

Jūnijā jaunajiem kolēģiem izlaidums - viņu ienākšana mūsu pulkā priecē. Joprojām jaunie kolēģi nāk ar misijas apziņu. Būtu vairāk jādiskutē, ko nozīmē misijas apziņa. Tas labi profesijai, bet vai katra konkrēta cilvēka dzīve nebūtu tā vērta, lai to izdzīvotu, izbaudītu visās krāsās, ne tikai smagi cēlo misijas daļu? Katrs darbs jāatalgo. Ja mēs negribēsim "mersedesu", tad kādu samaksu gribēsim? Varbūt pacientiem un sabiedrībai tomēr vieglāk un veselīgāk maksāt ārstam naudā tāpat kā civilizētās valstīs?!

Visvairāk mani uzrunāja raksts par profesori Dainu Andersoni - redzīgām, dzīves gudrām acīm un sirdi, cilvēkus, savus pacientus un dzīvi mīlošu, kolēģu un studentu mīlētu un cienītu.

Sirsnīgs sveiciens, kolēģi, svētkos - 6. Ārstu kongress klāt!

 

Uz augšu ↑