Žurnāli

PAR SEPTEMBRA NUMURU

Dr. EDGARS VASIĻEVSKIS, Rīgas 2. slimnīcas anesteziologs un RSU doktorants: Labdien, cienījamais kolēģi, septembra Doctus lasītāj! Vai arī Tevi, tāpat kā mani, uztrauc informācijas pārbagātība? No kura gala Tu parasti lasi žurnālu? Kā atlasi informāciju? Un kas ir tas, kas Tev ļauj izvēlēties pirmo rakstu? Nejaušība, autors, interesants foto vai ievadvārdi? Un kā vispār lasīšanai atrast laiku?

Kongresos ar izvēles programmu mani bezgala uztrauc sēdes, kuras norit paralēli, bet starp kurām jāizvēlas kaut kas viens. Galu galā grūtas izvēles priekšā sēdes vietā reizēm dodos parunāties ar kolēģi.

Un kā ar šo žurnālu? Vai būs laiks izlasīt visu? Sekojot mūsu vecajam draugam Šerlokam Holmsam, iesaku izvēlēties informāciju, ko noglabāt "bēniņos", un to, kas ir lieka. Tātad, ja Tev tiešām ir brīvs brīdis, vari ķerties klāt no pirmās lapas un pavadīsi aizraujošu ceļojumu trīs četru stundu garumā. Bet varbūt dežūras laikā var "iesildīties" ar rakstiem, kas mudina uz pārdomām? Un tad iedziļināties tēmās, kas prasa koncentrēšanos un mierīgus lasīšanas apstākļus.

Tātad - mans ieteikums!

Iesildoties: raksts par galvenā speciālista institūciju, par poliklīniku vadību un optimistiska intervija ar manu kursabiedru prof. U. Gruntmani par latviešu speciālista dzīvi ārzemēs.

Saistoši ikdienas praksei: A. Belēvičs par pediatrijas zāļvielām un dr. I. Krastiņš spilgti par Acinetobacter baumanii infekcijas gadījumu.

Vairāk teorijai: dr. M. Goreļika par farmakoloģiju bērniem - un visu uzmanību G. Dansones apskatam, kas mūs ieved renīna-angiotensīna sistēmas vēl neizzinātā molekulu biezoknī.

Šauram speciālistu lokam: raksti par Acne vulgaris un mugurkaula metāla implantiem.

Noteikti jāizlasa visiem, īpaši ģimenes ārstiem: dr. G. Iļķēns gaisina dažus mītus un uztveramā formā palīdz piemērot opiātus pacientiem ar hroniskām sāpēm.

Paplašinot redzesloku: dr. I. Zārde un Dr. med. E. Rancāns par cirkadiānajiem ritmiem.

Un zināt ko? Pēc žurnāla izlasīšanas nolēmu turpmāk to darīt regulāri!

P. S. Arī manu ievadvārdu lasīšana ir izvēle un aizņem laiku...

 

Uz augšu ↑