← Atpakaļ

Mīksto audu traumatiskie sāpju sindromi. Iemesli, ārstēšana un profilakse

Dažādas lokalizācijas sāpes mīkstajos audos (muskuļos, gļotsomiņās, cīpslās, saitēs, skrimšļaudos, locītavu kapsulās, to piestiprināšanās vietās pie periosta) ir raksturīgas plašam dažādu diagnožu pacientu lokam. Praktiski jebkuras specializācijas ārsti praksē saskaras ar pacientu sūdzībām par akūtām vai hroniskām dažādas intensitātes sāpēm balsta un kustību aparātā. Biežāk sāpju sindromi skar tieši muskuļus. Šajā rakstā – īss apskats par mīksto audu traumatiskajiem bojājumiem, ko biežāk novēro sporta medicīnā.


Dažādām mīksto audu struktūrām ir ļoti atšķirīga histoloģiskā uzbūve, mehāniskās īpašības un spēja adaptēties ārējai ietekmei (arī treniņiem). Sāpes mīkstajos audos var būt gan simptoms, kas norāda uz procesiem tieši šajās struktūrās, gan arī tās var parādīties sekundāri atstarojošu sāpju dēļ no citiem orgāniem vai arī no citām balsta un kustību aparāta struktūrām. Muskuļu aizsargsasprindzinājums jeb muskuļu defans labi zināms vairāku patoloģisku procesu gadījumā. Arī pie muskuļu sasprindzinājuma (īpaši pie izteikta vai ilgstoša) parādās sāpes muskuļos. Atbilstīgi sāpju sindromi var būt dažādu saslimšanu gadījumā:

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti