Žurnāli

NOVEMBRA JAUTĀJUMS

Gada nogale ir bagāta ar vairāku ārstu un farmaceitu sabiedrisko organizāciju – Latvijas Ārstu biedrības, Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Farmaceitu biedrības – līderu pārvēlēšanu. Nozare gaida arī jaunu veselības ministru. Izvērtējot līdzšinējo pieredzi, kādu rīcību, prasmes gaidāt no nozares līderiem?

Dr. ANNA ĶUZE, ģimenes ārste no ValgundesAnna Ķuze

Manuprāt, līderim jābūt tādam, kāda ir mūsu asociācijas vadītāja dr. Līga Kozlovska: praktiska, stāv stingri uz zemes un labi saprot gan ārstu, gan pacientu vajadzības, jautājumus risina neatlaidīgi. To nevaru teikt par līdzšinējo nozares ministru – var jau būt, ka viņš arī kaut ko dara, bet tik klusi, ka es viņu nemaz nedzirdu. Viņa nav! Tāda nostāja nedrīkst būt nozares līderim! Gribētu, lai nozares līderi, pirmkārt, ārstus saprot “līdz kaulam” (tāpēc uzskatu, ka veselības ministram jābūt ārstam), otrkārt, viņiem jāorientējas ekonomiskos un juridiskos jautājumos. Vēlētos vairāk just drošību un aizstāvību – lai nav jābaidās no kādas jaunas direktīvas, kas mani atkal trieks pret smaili.

JURIS CILINSKIS, Aptiekas un partneri padomes priekšsēdētājsJuris Cilinskis

Pēdējā gada laikā Latvijas Farmaceitu biedrība nonākusi pie kritiskās robežas: būt vai nebūt. Protams, tas nav vienas dienas jautājums un tā nav tikai viena līdera vaina. Tas bija neveiksmīgs balsojums par pēdējo valdi, līdera īpatnējā nostāja un neprasme kontaktēties ar valdi, iekšēja trīšanās un īpašumtiesību jautājums, uz kura “uzķērās”. Sagaidu, ka tiks ievēlēta pilnīgi jauna valde, kas strādās ar gaišām domām, un spēcīgs līderis, kas spēs saprasties un vadīt valdi, kā arī konsolidēt farmaceitu sabiedrību, lai nav kā tagad: “pareizie” un “nepareizie” farmaceiti. Tas nozīmē – pratīs atrast kompromisu īpašumtiesību jautājumā, jo tas nebūt vēl nav atrisināts. Pretējā gadījumā uz vietas stāvēs daudzi nepadarīti darbi, ko no līdera sagaida: Farmācijas likuma pārstrāde, pēcdiploma izglītība, farmaceitiskā aprūpe.

Asoc. prof. GUNTA ANCĀNE, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras vadītāja

Gunta Ancāne

Vēlētos, lai līdera amatā cilvēks būtu nonācis personības kvalitāšu dēļ, nevis to trūkumu pēc, kas daudziem cilvēkiem liek dzīties pēc slavas un varas. Lai cilvēks darbā, kas prasa lietas skatīt kopsakarībās, uzņemties atbildību, izvērtēt vērtības, priecātos par iespēju paust savu varēšanu un potenciālu.

 

Uz augšu ↑