← Atpakaļ

Reimatisku slimību maskas

Dr. Vladimirs Lavrentjevs: “Ja slimības gaita nav klasiska, mēs parasti domājam, vai dziļumā nav kāda cita slimība. Dažreiz, izmeklējot un ārstējot pacientu ar it kā pilnīgi skaidru diagnozi, parādās arī tādi simptomi, kas nav raksturīgi pamatslimībai. Šoreiz piedāvājam trīs klīnisko gadījumu piemērus un problēmas, ar ko bija jāsastopas.”


Klīniskais gadījums Nr. 1

Demonstrācijas mērķis

(I. Buliņa)

Parādīt pacienti ar poliartrītu sīkajās locītavās, kas nav tipiski sarkoidozes artrītam, ar ne­tipiskām abu apakšstilbu tūskām un nodozās eritēmas elementiem. Ļoti liela fantāzija bija nepieciešama, lai aizdomātos, ka izsitumi kreisā ceļa locītavas apvidū varētu būt nodozās eritēmas elementi. Šo abu simptomu kombinācija - poliartrīts sīkajās locītavās un nodozā eritēma - ir sarkoidozes manifestācija mūsu pacientei.

Anamnēze

Paciente - 45 gadus veca sieviete, pēc izglītības medicīnas māsa, 2009. gada jūlijā piecas dienas ārstējusies P. Stradiņa KUS 26. nodaļā.

Bērnībā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti