← Atpakaļ

Visbiežāk sastopamās acu slimības ģimenes ārsta praksē. I daļa

Oftalmoloģijā ir plašs acs stāvokļu un slimību spektrs: no vienkāršiem redzes traucējumiem, ko izraisa paaugstināti redzes sasprindzinājumi, līdz pat tādām saslimšanām kā glaukoma un cukura diabēts, kuru komplikācijas ir viens no biežākajiem akluma iemesliem dažādiem cilvēkiem visā pasaulē. Gan oftalmologiem, gan arī ģimenes ārstiem praksē jāsastopas ar pacientiem, kas sūdzas par “sarkano aci”. Šajā rakstā mēģināsim apkopot biežākos tās iemeslus, parādot to daudzo stāvokļu iespējamību, pie kuriem novēro “sarkano aci”.


"Sarkanās acs sindroms" - kas tas ir?

Latvijas oftalmologi terminu "sarkanās acs sindroms" pieņēmuši no citu valstu pieredzes. "Sarkanā acs" būtībā ir tikai viens no simptomiem pie dažādiem acs stāvokļiem un saslimšanām. Līdzīgi varētu runāt par muguras vai galvas sāpēm vai paaugstinātu temperatūru, kad jāmeklē cēlonis, nevis jāārstē tikai viena izpausme. "Sarkanas acs" gadījumā, sniedzot tikai konkrētu simptomātisku palīdzību, nezinot nozeoloģisko vienību, mēs faktiski cēloni neārstējam, bet reizēm pat attālinām tā atklāšanas iespējas. Acs anatomisko uzbūvi skatiet 1. attēlā.Acs uzbūve un mugurējais pols šķērsgriezumā

Konjunktivīts

Viens no visbiežākajiem "sarkanās acs"…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti