← Atpakaļ

2. tipa cukura diabēta ārstēšanas aktualitātes

Kā zināms, 2. tipa cukura diabēts ir hroniska vielmaiņas slimība, kam raksturīga hiperglikēmija ar traucētu insulīna sekrēciju un tā rezistenci. Šī slimība bieži tiek diagnosticēta vēlīni pēc astoņu līdz desmit gadu “mēmā” perioda. Izplatība pasaulē ar 2. tipa diabētu strauji pieaug. Šajā rakstā – pārskats par perorālajiem antidiabētiskajiem līdzekļiem, kā arī insulīna terapijas konsekvencēm pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu.


Slimības prognoze

HbA1c līmenis diagnozes noteikšanas brīdī ir ļoti nozīmīgs faktors, kas liecina par slimības turpmāko norisi. Būtiski ir ievērot - jo augstāks HbA1c līmenis diagnozes noteikšanas brīdī, jo slimības progresija būs straujāka. Pētījumos ir pierādīts: ja 50 gadu vecumā tiek diagnosticēts dekompensēts 2. tipa cukura diabēts, tad paredzamais dzīves ilgums  varētu  samazināties vidēji par septiņiem līdz 15 gadiem.

2. tipa cukura diabēts vienmēr saistīts ar asinsvadu komplikācijām makro- un mikrovaskulārajos asinsvados.Tas jāņem vērā, sākot 2.tipa diabēta pacientu ārstēšnu.

Ārstēšanas principi

2. tipa cukura diabēta pacientu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti