← Atpakaļ

2. tipa cukura diabēta slimnieku ārstēšana ar mūsdienu kombinētajiem insulīna preparātiem

Tas zināms kā aksioma, kas nevienam vairs nav jāpierāda, – cik svarīgi ātri normalizēt pacienta paaugstināto cukura līmeni asinīs, nepieļaut šā līmeņa krasas svārstības, lai saglabātu pacientu dzīvildzi populācijas vidējo rādītāju pakāpē. Kā to panākt – par to šis raksts.


2. tipa cukura diabēta slimnieku ārstēšanas taktika pēdējo gadu laikā mainījusies intensifikācijas virzienā. Slimības norises pētījumi lielam slimnieku skaitam ilgākā laika posmā pierādījuši, cik svarīgi ātri normalizēt cukura koncentrāciju asinīs, vienlaikus nepieļaujot lielas svārstību amplitūdas. Izrādījies, ka asinsvadu iekšējās sieniņas šūnām piemīt metabolā atmiņa attiecībā pret paaugstinātu cukura koncentrāciju asinīs. Ja ar perorālajiem diabēta ārstēšanas preparātiem nevar sasniegt paaugstinātā cukura koncentrācijas normalizēšanos īsā posmā (dienu, bet ne mēnešu laikā), tad pēc normālas cukura koncentrācijas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti