Žurnāli

PAR APRĪĻA NUMURU

Dr. INESE PAVLIŅA, endokrinoloģe RAKUS klīnikā Gaiļezers: Lieldienas – svētki un laiks kā tilts starp gada tumšākajiem mēnešiem ar salu un sniegu un gaišākajiem mēnešiem ar zaļu zāli un kokiem, un vasaras pilnbriedu. “Tilta sajūta. Iešana pa ūdeni. Iešana pa mēness staru, pa gaismas ceļu ūdenī. Iešana pa ūdens riņķiem, pa ledus vižņiem, pa vēja vizmu ūdensvirsū. Es ticu, ka var staigāt pa atspulgiem.

Tā cilvēks pie cilvēka iet. Un neviens nezin, vai pārgāja vai nepārgāja. Nav, kam prasīt. Kas iet pa koka vai dzelzsbetona tiltiem, tie iet prom un nāk atpakaļ - augstu pāri upei. Kas iet pa atspulgiem, pa ēnām un atspīdumiem, pa ievu smaržu ūdenī - tie atpakaļ neatnāk. Paliek tikai viņu prieka vai baiļu kliedziens pāri ūdeņiem. Uz cilvēku neved neviena laipa, neviens tilts. Uz cilvēku var aiziet tikai pa atspulgiem..."(I. Ziedonis)

Valstī un arī veselības aprūpē atkal pārmaiņu laiks... Vai būs tilts jaunajam veselības ministram ar kolēģiem, pacientiem un sabiedrību? To rādīs laiks. Domāju, ka veselības aprūpe šajā brīdī ir zaudējusi veselības ministri, kas risināja problēmas loģiski un strukturēti. Un, ja ar pragmatismu nevarēja panākt vēlamo rezultātu, tad viņa panāca iecerēto mums visiem valstiski svarīgos lēmumos, izmantojot šarmu, pozitīvās emocijas un sievietes erudīciju.

Lai Jūs, Doctus lasītāj, priecē lasīšanas izjūtas, pārlapojot gan šo Doctus numuru, piemēram, par sezonas aktuālo slimību - rinosinusītu - un pamācošu klīnisko gadījumu, kā arī interesanto interviju ar dr. Āriju Marksu Ebelu Lieldienu laikā, kas daudziem, bet ne visiem kolēģiem būs brīvdienas, gan arī visus turpmākos žurnāla Doctus izdevumus.

 

Uz augšu ↑