← Atpakaļ

Mutes dobuma infekcijas un elpošanas ceļu slimības

Mutes dobuma infekcijas jau sen zināmas kā dažādu orgānu sistēmu slimību izraisītājas un veicinātājas. Mutes dobuma infekcijām XIX un XX gadsimtā (līdz pat septiņdesmitajiem gadiem!) tika piešķirta galvenā loma iekaisuma slimību attīstībā; šā perioda beigu daļu raksturo diezgan intensīvas nepamatotas zobu ekstrakcijas. Šajā rakstā – par mutes dobuma infekciju saistību ar elpošanas ceļu slimībām.


Pēc šā perioda seko mūsdienu (pētījumos balstītais) mutes dobuma mikroorganismu klasifikācijas periods. To raksturo mutes dobuma infekciju strikts sadalījums grupās, ar teorijām par patogēno mikroorganismu disemināciju uz citiem orgāniem un orgānu sistēmām.

2002. gadā profesore I. Čema un S. Jurģe publicēja rakstu par mutes dobuma infekciju dalījumu un diferenciāldiagnostiku. Pievērsīšu uzmanību infekciju grupām mutes dobumā, kas saistītas ar elpošanas ceļu slimībām - gan tās veicinot, gan ārstējot un izraisot problēmas.

Konstatēts, ka mutes dobuma infekcija - īpaši periodontīts - var veicināt un izraisīt vairākas sistēmiskas slimības:

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti