← Atpakaļ

Aknu tuberkuloze. Klīniskais gadījums Rīgas 1. slimnīcā

Visā pasaulē plaši izplatītas ir gan tuberkulozes plaušu formas, gan arī  ārpusplaušu manifestācijas. Nozīmīga ir pareiza un precīza retāko ārpusplaušu formu diagnostika. No intraabdominālām tuberkulozes formām ir augsta mirstība, kā arī pastāv diagnosticēšanas grūtības. Aknu tuberkuloze ir īpaši reta tuberkulozes forma – pasaules literatūrā kopumā aprakstīts nepilns simts šādu gadījumu, lielākā to daļa ir sekundāra tuberkuloze aknās (parasti primāra lokalizācija ir plaušās vai gremošanas traktā) vai arī ir saistīta ar miliāru tuberkulozi. [1; 2; 31] Piedāvājam aknu tuberkulozes klīnisko gadījumu no Rīgas 1. slimnīcas kolēģu pieredzes.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

2008. gada jūlijā-augustā Rīgas 1. slimnīcā stacionēta 64 gadus veca paciente ar sūdzībām par apmēram trīs nedēļas ilgu hektisku temperatūru līdz 39°C ar pastiprinātu svīšanu naktīs, atzīmē nelielu klepu. Ambulatori lietojusi ciprofloksacīnu septiņas dienas - bez efekta.

Iestājoties izteikts nespēks, vājums, diskomforta sajūta difūzi pa visu vēderu, neregulāra vēdera izeja ar tendenci uz aizcietējumiem, apetītes mazināšanās, sausuma sajūta mutē, garšas sajūtas izmaiņas.

Slimības anamnēze

2000. gadā - kuņģa čūla, dispepsija, bijis n. trigeminus iekaisums, 2008.  gada februārī diagnosticēta…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti