← Atpakaļ

Astma

Astmas menedžments vienlaikus ir vienkāršs un grūts uzdevums. Vienkāršs, jo lielai daļai pacientu simptomu kontroli var sasniegt viegli, vadoties pēc skaidri definētām vadlīnijām. Grūts, jo astma ir mutifaktoriāla slimība: vienmēr ir pacienti, kam optimālu kontroli sasniegt neizdodas, jo līdzīgi kā ar daudzām hroniskām slimībām vēl joprojām runājam par kontroli, nevis izārstēšanu. Pētījumiem astmas lauciņā raksturīga tematiska daudzveidība, kas daļēji aplūkota arī šajā literatūras apskatā.


FDA formulē jaunas drošības prasības attiecībā uz ilgstošas darbības beta agonistiem

Šogad ASV Pārtikas un medikamentu pārvalde (FDA) nāca klajā ar prasībām drošības apsvērumu dēļ ieviest izmaiņas līdzšinējā ilg­stošas darbības beta agonistu (LABA - long acting beta agonsists) lietošanas kārtībā astmas pacientiem. Prasības balstītas SMART pētījuma rezultātos, kas rādīja paaugstinātu astmas paasinājumu, ar to saistīto hospitalizāciju un mirstības risku bērniem un pieaugušajiem, lietojot LABAs. SMART bija nejaušināts, placebo kontrolēts 28 nedēļu ilgs pētījums, kur 26 355 pacienti (≥ 12 gadu vecumā) papildus astmas standarta terapijai…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti