← Atpakaļ

Amiodarona izraisīta tireotoksikoze un situācija Latvijā. II daļa

Žurnāla iepriekšējā numurā raksta “Amiodarona izraisīta, tireotoksikoze un situācija Latvijā” 1. daļā autori piedāvāja galvenokārt teorētisku informāciju par amiodarona izraisītu , tireotoksikozi, raksturojot amiodarona farmakoloģiju, darbības mehānismu, tā izraisītu vairogdziedzera disfunkciju un AIT ārstēšanu. Raksta 2. daļā vairāk raksturota situācija , Latvijā, proti, apkopots RAKUS klīnikā “Gaiļezers” veikts , pētījums, kā arī tiek piedāvātas autoru izstrādātas, rekomendācijas ikdienas klīniskajai praksei par amiodarona izraisītu vairogdziedzera patoloģiju pieaugušajiem.


Pētījums par amiodarona izraisītu tireotoksikozi (AIT)

Amiodaronu (A) Latvijā plaši lieto aritmiju ārstēšanā, un tā izraisītās blaknes saistībā ar vairogdziedzera patoloģiju, iespējams, ir relatīvi bieži sastopamas. AIT Latvijā līdz šim nav pētīta.

Pirmo reizi Latvijā tika veikta retrospektīva RAKUS klīnikas "Gaiļ­ezers" divu nodaļu (terapijas un endokrinoloģijas) visu slimības vēsturu datu analīze laikaposmā no 2008. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Pētījumamērķis bija iegūt datus par AIT - tās sastopamību, riska grupām, slimnieku profilu.

Metodoloģija

Pētījuma laikā tika veikta mērķtiecīga un sistemātiska visu slimības vēsturu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti