← Atpakaļ

Jaunākās tendences epilepsijas ārstēšanā

Par epilepsiju pirmais sāka domāt sengrieķu filozofs Hipokrats (460–377 p.m.ē.), kurš jau tajā senajā laikā uzskatīja, ka epilepsija sākas smadzenēs. Tagad ir pilnīgi skaidrs, ka tas ir neiroloģisks stāvoklis. Mūsdienās vienam no 50 iedzīvotājiem diagnosticē epilepsiju. Epilepsiju parasti ārstē ar antiepileptiskiem medikamentiem, kuru lietošanas mērķis ir kupēt lēkmi, nevis ārstēt epilepsiju. Ja neizdodas lēkmes kontrolēt ar medikamentiem, ir pieejamas arī ķirurģiskas iejaukšanās metodes, kā arī citas metodes. Šajā rakstā apkopoti jaunākie pasaulē pieejamie pētījumi par epilepsijas ārstēšanas iespējām. Komentē prof. Egils Vītols.


Intranazāli pretepilepsijas medikamenti bērniem: vai ir efektīvi?

Intranazālais midazolāms pret rektālo diazepāmu akūtu krampju kupēšanai bērniem ar epilepsiju mājas apstākļos

Epilepsijas lēkmes ārpus stacionāra, kas ilgst vairāk nekā 5 minūtes, parasti kupē pacienta ģimenes locekļi. Amerikas Savienotajās Valstīs rektāli izmantojamais diazepāms ir biežāk lietotais medikaments akūtu epilepsijas lēkmju kupēšanai, bet midazolāma preparāti ir pieejami gan rektālai, gan intranazālai izmantošanai. Pagaidām ir relatīvi maz pētījumu par midazolāma preparātu atšķirīgo formu iedarbību uz epilepsijas lēkmju kupēšanu. Ir pierādīts, ka rektāli…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti