← Atpakaļ

Hroniskās hlamidiozes komplikācijas

Dermatovenerologa praksē bieži vien, veicot izmeklējumus sievietēm pēc spontāna aborta uz visām seksuāli transmisīvajām slimībām (STS), konstatējam hlamīdijas vai ureaplazmas. Līdzīgi vīriešiem, kas vairākkārt ārstējušies no prostatīta, izmeklējot padziļināti uz STS, atrodam šīs pašas infekcijas. Ilggadīgā praksē esam secinājuši, ka neauglības cēlonis bieži var būt hlamīdiju un ureaplazmu infekcijas.


Ar šo publikāciju vēlamies vērst ginekologu, urologu, ģimenes ārstu un citu speciālistu uzmanību hlamidiozes nozīmei dažādu patoloģisko procesu, piemēram, Reitera sindroma, neauglības, nodozās eritēmas, perihepatīta un citu slimību norisē.

Etioloģija

Uroģenitālā hlamidioze - infekcijas slimība, ko izraisa Grama negatīvas, obligāti intracellulāras baktērijas Chlamydia trachomatis ar raksturīgu divfāzu augšanas ciklu un energoatkarību no makrooganisma šūnām. Ar Chlamydia trachomatis inficējas galvenokārt ciešā kontaktā - seksuālo sakaru laikā uroģenitālajā traktā, taisnajā zarnā vai mutes un rīkles gļotādā. Uroģenitālajā traktā tiek…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti