← Atpakaļ

Kādas ir terapijas īpatnības gados veciem pacientiem?

Rietumvalstu sabiedrība arvien vairāk noveco – jau šobrīd Eiropas Savienībā vidējais dzīves ilgums ir 79,4 gadi. Latvijā tie ir 73,4 gadi, bet tiek prognozēts, ka 2030. gadā tie būs jau 78,5 gadi, tāpēc ārstiem arvien biežāk jāapgūst un jāmeklē jaunas iespējas, kā iespējami labāk ārstēt pacientus lielā vecumā. Mūsdienās gandrīz ikvienas specialitātes ārsti ikdienas praksē konsultē daudz vecu cilvēku. Tā kā viņu skaits pieaug, pasaules literatūras apskatā apkopojām jaunākos pētījums geriatrijas jomā.


Kurš piemērotāks - bisoprolols vai karvedilols - gados veciem pacientiem ar sirds mazspēju?

Hroniska sirds mazspēja ir pieaugoša problēma ar augstu mirstību, saslimstību, kā arī ietekmi uz dzīves kvalitāti. Trīs lielos nejaušinātos pētījumos ar 9000 pacientiem, kam ir sistoliska sirds mazspēja, tika secināts, ka β blokatoru lietošana (bisoprolols, karvedilols vai metoprolols), salīdzinot ar placebo, par 30% samazina mir­stību un par 40% samazina hospitalizāciju skaitu. Lielākā iepriekšējo pētījumu problēma - pētījuma dalībnieki bija jaunāki (vidējais vecums 61-64 gadi) nekā reālie pacienti ikdienas praksē (vidējais vecums 71-75 gadi). Šā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti