← Atpakaļ

Stabila slodzes stenokardija

Stabila slodzes stenokardija ir viena no hroniskas koronārās sirds slimības formām, kuras profilakse un ārstēšana joprojām ir ļoti svarīga. Galvenais ārstēšanas mērķis ir aizkavēt slimības attīstību, novērst draudošu miokarda infarktu un pēkšņu koronāru nāvi. Šajā rakstā – ieskats jaunākajās diagnostikas atziņās par stabilu slodzes stenokardiju un tās ārstēšanas principos.


Aktualitāte

Stabila slodzes stenokardija ir klīnisks sindroms, kam raksturīgs diskomforts krūtīs, žoklī, plecā, mugurā vai rokās, ko tipiskos gadījumos izraisa fiziska slodze vai emocionāls stress un atvieglo miera stāvoklis vai nitroglicerīns. Pirmo reizi terminu "stenokardija" aprakstīja angļu ārsts Viljams Heberdēns 1772. gadā, ar to raksturojot sindromu, kas izpaužas ar žņaugšanas un trauksmes sajūtu krūtīs, īpaši saistībā ar slodzi. Stenokardijas iemesls ir pārejoša miokarda išēmija, ko rada neatbilstība starp miokarda apgādi ar skābekli un miokarda prasībām pēc skābekļa. Parasti miokarda išēmijas cēlonis ir atero­sklerotisks asinsvadu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti