Stradiņa slimnīcā veiktas paraugoperācijas urīna nesaturēšanas ārstēšanai vīriešiem

29. un 30. septembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas centrā veiktas urīna nesaturēšanas paraugoperācijas vīriešiem, ievietojot īpašu implantu jeb slingu. Operācijas veica vadošais speciālists no Insbrukas universitātes klīnikas (Austrija) dr. Peters Rēders (Peter Rehder), kurš Latvijas urologiem nolasīja arī izglītojošu lekciju.    

"Šāda operācija ļaus ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti vīriešiem pēc lielām operācijām iegurnī. Pacienti varēs pilnvērtīgāk un ātrāk atgriezties pie ikdienas darba un sporta aktivitātēm,"  par ieguvumiem saistībā ar jauno metodi stāsta Stradiņa slimnīcas urologs, centra vadītājs Egils Vjaters.

Slinga implantācijas operācijas slodzes urīna nesaturēšanas ārstēšanai visā pasaulē un Latvijā jau ilgstoši un ļoti veiksmīgi tiek veiktas sievietēm. Attīstoties medicīnai, pēdējo piecu gadu laikā arī vīrieš

Vadošais speciālists no Insbrukas universitātes klīnikas (Austrija) dr. Peters Rēders (Peter Rehder)

iem ir iespējams veikt līdzīgas operācijas. Latvijā šādas operācijas vīriešiem līdz šim netika veiktas.

Pieaugot saslimstībai ar prostatas vēzi, ievērojami palielinās to vīriešu skaits, kuriem tiek veiktas radikālas prostaats operācijas, līdz ar to pieaug arī to pacientu skaits, kuriem būtu nepieciešma urīna saturēšanas korekcija. Šobrīd šo operāciju, kā arī pašu ierīci (slingu) valsts neapmaksā.

Foto: Imants Prēdelis

 

Uz augšu ↑