Zāļu valsts aģentūrai -15 gadu jubileja!

Šā gada 9. oktobrī Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) aprit 15 gadi kopš tās dibināšanas. Sākotnēji ZVA tika izveidota, lai visas ar zāļu izplatīšanu un uzraudzību saistītās funkcijas būtu apvienotas. Šo gadu laikā tā ir kļuvusi par vienotā Eiropas tīklā darbojošos iestādi, kas nodrošina gan zāļu reģistrāciju, uzraudzību, kvalitātes kontroli, gan farmaceitisko uzņēmumu licencēšanu un atbilstības vērtēšanu, kā arī medicīnisko ierīču reģistrācijas uzraudzību.

Inguna Adoviča, ZVA direktore: "Pēdējos 15 gados pašos pamatos ir mainījies Latvijas Republikas zāļu tirgus, lēnām, bet tomēr būtiski mainījušās zāļu izvēles tradīcijas, pieejamie un izmantojamie informācijas avoti un ceļi. Mēs esam pilnībā integrēti vienotā Eiropas sistēmā un esam par to patiesi priecīgi, jo darbā varam izmantot progresīvas metodes, vadlīnijas un citu valstu pieredzi. Reizēm uztveram to par apgrūtinājumu, jo regulējums farmācijā šķiet pārmērīgi prasīgs. Tomēr jāsaprot, ka tā nolūks ir līdz minimumam mazināt iespējamo ar zāļu lietošanu saistīto risku pacientam ES valstīs."

ZVA kolektīvs Liktendārzā stāda kociņu ar veltījumu "Solījums Tēvijai"

Sadarbības partneri (zāļu ražotāji, izplatītāji, veselības aprūpes speciālisti) ZVA novērtējuši kā uzticamu un atbalstošu partneri. Pateicoties veiktajām pārbaudēm un izsniegtajiem sertifikātiem, tie savas zāles var virzīt gan vietējā, gan ārvalstu tirgos. Arī profesionālās asociācijas abpusējo sadarbību vērtējušas kā ciešu un veiksmīgu, jo ZVA sagatavotā un izplatītā informācija par zālēm vienmēr bijusi aktuāla, neatkarīga un ārstu praksē noderīga.

Atzīmējot jubileju, ZVA kolektīvs Likteņdārzā iestādīja kociņu ar veltījumu "Solījums Tēvijai", ar to domājot gan katra darbinieka, gan kolektīva kopumā ieguldījumu nacionāla zāļu tirgus izveidē, kā arī ZVA izdevusi izdevuma "Cito!" speciālpielikumu par iestādes vēsturi un 15 aizvadītajiem gadiem.

Latvijas Republikas Zāļu reģistrā iekļauts apmēram 4500 zāļu. Reģistrā atrodamas visas zāļu grupas, kas ietvertas Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajā Būtisko zāļu sarakstā. Kopējais zāļu tirgus Latvijā ir aptuveni 200 miljonu latu. Valstī ir 834 licencētas aptiekas. Zāles izplata 52 licencētas zāļu lieltirgotavas. Darbojas 28 licencēti zāļu ražošanas uzņēmumi. Paralēli saviem pamatuzdevumiem aģentūra pastāvīgi īsteno komunikācijas programmu, lai sabiedrība - gan veselības aprūpes speciālisti, gan zāļu lietotāji - būtu informēti par zāļu tirgus jaunumiem un drošu zāļu lietošanu.

Foto: no ZVA arhīva

 

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

  • Nejaušību menedžments. Inguna Adoviča

    Viņa prot atstāt nevainojamu iespaidu – labi izskatās, daudz domā, pirms runā, ir principiāla. Šis tēls tik labi sader ar Zāļu valsts aģentūras vadītājas amatu, kurā viņa ir jau apaļu gadu! Taču man šķiet, – šādi raksturojot, nozīmē daudz ko par viņu nepateikt.Tāpēc vēlos izstāstīt citu stāstu par INGUNU ADOVIČU. Par principialitāti, aiz kuras slēpjas garas sarunas ar sevi. Daudz dzīves notikumu, no kuriem viņa patiešām mācās, nevis paslīd tiem garām. Par īpašo balss tonalitāti, kad viņa runā par ģimeni. To nevar nepamanīt – tas ir gandrīz kā uziet citas frekvences viļņus. Siltus, dzidrus, viegli vibrējošus.Par dzīvošanu ar lielu atbildības sajūtu. Kad darbinieki vakaros dodas mājup, aģentūras autostāvvietā paliek viņas mašīna. Viņa smaida – vai labi, ka priekšnieks paliek pēdējais? Viņa citādāk neprot. Lasīt visu