← Atpakaļ

Minimālo pārmaiņu glomerulonefrīts un akūta nieru mazspēja

Šis klīniskais gadījums ir intriģējošs. Tika veikta ārkārtīgi plaša izmeklēšana, tomēr mēs vēl arvien nevaram saprast, kāpēc pacientam kļuva labāk. Prof. V. Pīrāgs: “Domāju, kolēģi ir gandarīti par šo demonstrāciju. Piekrītu prof. U. Dumpim, ka saslimšana saistīta ar intoksikāciju. Kā zināt, Hipokrata princips bija, ka sarežģītos gadījumos galvenais ir netraucēt organismam pašam veseļoties, bet mūsdienās, protams, mēs varam sekmīgi ārstēt daudzas slimības patoģenētiski, nezinot etioloģisko faktoru.”


Klīniskā gadījuma demonstrācija

(Dr. Arta Gertnere)

Sūdzības un slimības anamnēze

Pacients, 63 gadus vecs, stacionēts 8. nodaļā akūtā kārtā 2011. gada 13. jūlijā. Izrakstīts 5. augustā. Atkārtota stacionēšana no 12. augusta līdz 26. augustam.

Sūdzības iestājoties: sejas, kakla, krūšu un kāju tūska, nespēks un nogurums. No 9. jūlija parādījušies mākulopāpulozi izsitumi uz krūtīm, muguras un sejas.

Slimības anamnēze

Līdz 2011. gada jūnijam pacients juties vesels, bet 30. jūnija rītā pamodies ar sejas tūsku, vēlāk pievienojusies arī kāju tūska.

Nākamajā dienā pacients devās pie ār­sta, kurš nozīmēja prednizolonu 2 dienas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti