← Atpakaļ

Tinnitus jeb troksnis ausīs

Lielākā daļa cilvēku sadzīvo ar trokšņiem, pierodot pie tiem, un neuzskata par vajadzīgu apmeklēt ārstu. Tikai no 3% līdz 5% cilvēku jūt troksni kā izteikti traucējošu normālai dzīvei. Zināmi sasniegumi dzirdes neiroloģijā pēdējos gados ir mainījuši pieeju subjektīvā idiopātiskā tinnitus ārstēšanā. Bez plaši izplatītā ārstu padoma "mācīties ar troksni sadzīvot" mūsdienās ir arī citas iespējas, plaši aprakstītas pieejamajā otolaringoloģiskajā literatūrā. 20. gadsimta otrajā pusē radās pat šaura medicīnas nozare - tinnitoloģija.  


Klasifikācija

Tinnitus ir troksnis, ko cilvēks jūt vienā vai abās ausīs vai galvā bez ārēja izraisītāja. Ar šo problēmas saskaras 30-35% cilvēku, kas vecāki par 50 gadiem, jauniem cilvēkiem tā ir retāk sastopama problēma. Lai atrastu iedarbīgu ārstēšanas veidu pacientam ar tinnitus, vispirms jāizprot tas, pie kāda veida pieder troksnis un kāda varētu būt tā etioloģija.

Tinnitus klasifikācija:

  • var būt skaļuma, frekvences un ilguma ziņā atšķirīgs;
  • patstāvīgs, pārejošs vai pulsatīvs;
  • bieži, bet ne vienmēr pavada arī dzirdes pasliktinājums;
  • nav slimība kā tāda, bet simptoms dažādiem traucējumiem vai slimībām (no akustiskas traumas līdz…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti