← Atpakaļ

Akupunktūra tikai Ķīnā un tikai ķīniešiem?

Daudziem – īpaši ģimenes ārstiem un farmaceitiem – profesionālā ikdiena saistīta ar atbilžu meklēšanu uz dažādiem pacientu jautājumiem, kas mūsos pašos raisa interesi izzināt ko vairāk par to, ko mums mācīja augstskolā. Biežākie atbilžu avoti ir kolēģi, pierādījumos balstītas medicīnas avoti un grāmatas. Un vienā no šiem avotiem – populārajā DynaMed datubāzē – ir 121 saslimšana, kam akupunktūra pieminēta kā viena no ārstēšanas metodēm. Bet vai man kā citas jomas profesionālim ir pamatzināšanas par šo ārstniecības veidu? Un ko galu galā atbildēt pacientam?


Fakti

Rīgas Stradiņa universitātes Integratīvās medicīnas laboratorija un Socioloģijas un tiesību zinātnes katedra kopā ar Sabiedriskās domas un tirgus pētījumu centru SKDS 2005. gadā Rīgā un 2008. gadā Latvijā veica pētījumu par netradicionālās medicīnas metožu izmantošanas pieredzi. Rīgā netradicionālo medicīnu izmanto 38% iedzīvotāju, t.sk. 3% kā metodi izvēlējušies akupunktūru. Lielbritānijā, piemēram, tie ir 7%. Pētījumā iesaistītie dalībnieki akupunktūru lielākoties izmantoja balsta un kustību orgānu saslimšanu gadījumos ar sāpju sindromiem (locītavu, muguras sāpes). [1]

Interesants un pretrunīgs ir prestižā izdevuma Oxford

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti