← Atpakaļ

Alerģisks rinīts – diagnostika un ārstēšana

Alerģisks rinīts (AR) ir alergēnu ierosināts deguna dobuma gļotādas iekaisums. AR izpaužas ar vienu vai vairākiem simptomiem: aizliktu degunu, izdalījumiem no deguna, niezi, šķaudīšanu. AR klīniskās izpausmes parasti labi pazīstamas gan ārstiem, gan pacientiem, taču ne vienmēr diagnostika ir viegla. Tāpēc šajā rakstā galvenokārt raksturota AR diagnostika un ārstēšana.


Alerģiskas iesnas un dzīves kvalitāte

Alerģiskās iesnas nav tikai deguna saslimšana. Tas nav tikai niezošs, tekošs vai aizlikts deguns. Šai slimībai var būt dažādas komplikācijas, turklāt tā var ietekmēt gan vispārējo fizisko, gan emocionālo stāvokli. Visbiežāk AR dēļ cieš deguna blakusdobumi (sinusīti), dziļākie elpceļi (astma), Eistāhija kanāli un vidusauss (serotimpanīts, vidusauss iekaisums). Īpaši negatīvi tiek ietekmēta miega kvalitāte - aizlikta deguna dēļ ir apgrūtināta iemigšana, notiek mikropamošanās, mostoties ir deguna nieze, šķaudīšana, aizlikts deguns, pacienti nejūtas izgulējušies. Tiek novērota apgrūtināta…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti