← Atpakaļ

No augu zālītēm līdz fitoterapijai

Mūsdienu civilizācijas sasniegumi devuši daudz jauna, lai atvieglotu un uzlabotu cilvēku dzīvi. Transports, globālais tīmeklis, mobilie sakari, jaunas medicīniskās tehnoloģijas, jaunas zāles - tam visam vajadzētu padarīt cilvēku brīvāku, veselīgāku un laimīgāku. Bet... Aplūkojot tikai vienu jomu - veselību -,  jāsecina, ka problēmu joprojām netrūkst un cilvēki meklē risinājumu, bieži atgriežoties pie tradicionālām, gadsimtu gaitā pārbaudītām vērtībām - pie ārstniecības augiem.


Iemesli tam ir vairāki: ekoloģiskās situācijas pasliktināšanās pasaulē, daudzu valstu finansiālo resursu problēmas, atsevišķu indivīdu paaugstināta jutība pret zāļlīdzekļiem vispār, kā arī sintētisko zāļlīdzekļu blaknes.

Mazliet no vēstures

Cīņā pret slimībām cilvēki augus izmanto jau kopš vissenākajiem laikiem, ārstniecības augu izmantošana būtībā ir tikpat sena kā cilvēce. Senās Ēģiptes ārsts Imhoteps, Romas imperatora Marka Aurēlija galma ārsts Galēns, jatroķīmijas pamatlicējs Paracelzs, arābu pasaules autoritāte Abu Ali ibn Sina (Avicenna) - tie ir tikai daži no senatnes ļaudīm, kuru darbi un tajos sniegtās zināšanas par…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti