← Atpakaļ

Vēdersāpes bērniem

Vēdersāpes bērniem ir bieža problēma, kuras dēļ vecāki vēršas pie ārsta. Parasti tās ir labdabīgas un pašlimitējošas, tomēr jāņem vērā, ka vēdersāpes var būt arī nopietnu saslimšanu simptoms. Tāpēc ļoti svarīgi noskaidrot sāpju iemeslu un pēc tam atbilstīgi rīkoties. Lielai daļai bērnu vēdersāpes pāriet bez medicīniskas iejaukšanās, bet gadījumos, kad sāpes kļūst hroniskas, nepieciešama ārstēšana. Šajā rakstā apkopotas jaunāko pētījumu atziņas par vēdersāpju ārstēšanu bērniem. Jaunākās atziņas komentē I. Eglīte.


Funkcionālu vēdersāpju un kairinātas zarnas sindroma ārstēšana bērniem un pusaudžiem

Funkcionālas vēdersāpes un kairinātās zarnas sindroms (KZS) ir tipiski hronisku vēdersāpju gadījumos un ir bieža sūdzība bērnu populācijā. Aplēses par vēdersāpju izplatību ir ļoti atšķirīgas, piemēram, skolu pētījumā tika secināts, ka 13-38% bērnu un pusaudžu atzīmējuši, ka viņiem bijušas vēdersāpes, bet 24% bērnu - ka vēdersāpes viņiem ir ilgāk par 8 nedēļām. Lielākajai daļai pacientu netiek atklāti iekaisuma, anatomiski, vielmaiņas vai neoplastiski cēloņi atkārtotām vēdersāpēm. Vairākumam pacientu tiek diagnosticētas funkcionālas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti