Doctus viedoklis: karjeras izvēles šūpolēs

Aprīlī interesenti varēja piedalīties mediķu karjeras dienās pat pa divi lāgi – vietējo un starptautisko darba devēju pārstāvētās. Tās atgādināja šūpoles, kur viena otrai pretī nostājušās dažādas svara kategorijas.

Vienā pusē: pazīstamas kolēģu, viedokļa līderu sejas, zināma vide, nerakstītie likumi. Klauvējiens pie misijas apziņas, tā teikt, izaudziet par valstij izcilu profesionāli un pacietieties mazliet, jo pašlaik ir sarežģīta finanšu situācija, taču, J. Bārzdiņa vārdiem runājot, jūs "darāt lielisku darbu, par ko atzinību izsaka ārvalstu veselības aprūpes speciālisti" (žēl, ka ar šo atzinību nevar nosegt kredītu bankā). Tiesa, šajā pašā pusē ir arī saites ar ģimeni un draugiem. Otrā pusē? Pirmais samulsums par svešajām sejām Lielbritānijas, Zviedrijas, Vācijas utt. klīnikās. Citādi spēles noteikumi. Apjausma, ka vari nejusties kā vāvere ritenī, kuru griež divas trīs slodzes, pretī iegūstot laiku sev. Šajā pašā pusē, protams, arī n-reižu lielāks atalgojums. Arī maķenīt vientulības, ko diez vai spēj kompensēt skype un e-pasts.

Tiek prognozēts, ka maijā atvērtais Vācijas darba tirgus no šūpolēm noraus vēl kādu pulciņu mūsējo. Vācija varētu būt magnēts padomju laikos izglītību guvušajiem, ja vien nav aizmirsta vācu valoda, - ik gadu to pamet ap 2000 vācu ārstu, kas dodas labākas dzīves meklējumos, turklāt šajā zemē ir mums saprotamāka veselības aprūpes sistēma. Šī valsts varētu būt interesanta, jo pašlaik Lielbritānijā ir grūti dabūt darbu t.s. aizvietojošajās pozīcijās, tām ir samazināts finansējums - līdz šim tās ļoti patika latviešu ārstiem, jo ļāva saglabāt darba vietu Latvijā un vienu, divas nedēļas mēnesī piestrādāt Lielbritānijā.

Izvēles šūpoles traucas augšup un lejup, neviens tās negrasās apstādināt. Kamēr Latvijas veselības organizatori (J. Bundulis) spriež, ka "cilvēkresursu programma prasa lielus finanšu līdzekļus - tādas naudas nav", tikmēr ik mēnesi 20 Latvijas ārsti pieprasa izziņu profesionālās kvalifikācijas atzīšanai ārzemēs...

 

 

Uz augšu ↑