Žurnāli

PAR MAIJA NUMURU

Par numuru stāsta Anita Eglīte: Lai nepazaudētu sevi darbā un iegūtu jaunas zināšanas, iesaku izlasīt jauno Doctus žurnālu - kā vienmēr daudzpusīgu un interesantu.

Var sākt ar rakstu par dusmīgu pacientu un dusmīgu ārstu. Pilnīgi piekrītu dr. I. Vārpai, ka "nevari būt labs ārsts, ja cilvēcīgi būsi depresīvs, īgņa, kašķīgs". Raksts dod padomus, kā atjaunoties (arī darba vietā!), lai nesadegtu.

Šajā numurā atrodami interesanti raksti ar diskusijām, kas ne tikai informē, bet liek arī domāt (A. Stāka - par aknu ehinokokozi un S. Rozīte - par vakcināciju). Kā vienmēr izcils ir Mārcis Leja - viņa rakstā par pretiekaisuma līdzekļiem atradīsit noderīgus ieteikumus, ja pacientam bijusi asiņošana. Bet raksti par bronhiālo astmu bērniem (L. Ozola) un arteriālās hipertensijas ārstēšanu (A. Kozlovska) būs noderīgi gan ambulatori, gan stacionārā strādājošiem: precīzas norādes ārstēšanas taktikai, riska faktoriem un izmeklēšanai.

Ar interesi izlasīju par histoloģijas profesori Ainu Dālmani un viņas hobiju tamborēšanu. Profesore no krāsainiem dzīpariem tamborē uzskates materiālus histoloģijā. "Medicīna ir profesija, zinātne un māksla." Aina Dālmane ir spilgts šā teiciena apliecinājums.

 

Uz augšu ↑