← Atpakaļ

Vienkārši par manuālo terapiju

Manuālā terapija jeb manuālā medicīna ir medicīnas zinātnes virziens, kas pēta cilvēka balsta–kustību sistēmas funkcionālo traucējumu cēloņus un attīstības mehānismus. Manuālās medicīnas speciālistiem ir specifiskas diagnostikas, ārstēšanas un profilakses metodes, kur ārsta galvenais instruments ir zināšanas, intelektuālais potenciāls un galu galā rokas.


Pamatprincipi

Manuālajai medicīnai ir ļoti gara vēsture. Jau medicīnas tēvs Hipokrats to uzskatīja par senu. Diemžēl līdz mūsu dienām saglabājušās tikai fragmentāras ziņas par to, kā domāja un ko darīja tā laika speciālisti. Līdz ar medicīnas zinātnes attīstību pilnveidojās arī manuālā medicīna. Informācijas apjoms, idejas un tehnoloģiskās iespējas, kā labāk un iedarbīgāk palīdzēt pacientiem, ar katru gadu aug.

Manuālā medicīna ir visai efektīva bal­sta-kustību aparāta funkcionālo noviržu ār­stēšanas metode, kas neprasa nedz ilgu ārstēšanās kursu, nedz medikamentu izmantojumu. Pamatā visa uzmanība tiek veltīta pacientam kopumā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti