Atzīmē Pasaules asins donoru dienu

14. jūnijā visas dienas garumā Valsts asinsdonoru centrs (VADC) atzīmē Pasaules asins donoru dienu Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28. Pasaules asins donoru dienu par godu Karla Landšteinera dzimšanas dienai jau kopš 2004. gada atzīmē apmēram 70 valstīs.

No plkst. 12.00 līdz 15.00 potenciālajiem donoriem būs iespēja bez maksas noteikt savu asins grupu un hemoglobīna līmeni, kā arī saņemt speciālistu atbildes uz saviem jautājumiem par asins ziedošanu.Latvijā iemīļoti mūziķi prezentēs īpaši donoriem sarakstītu dziesmu „Mēs visi kā viens.”

Plkst. 14:30 Latvijā iemīļoti mūziķi prezentēs īpaši donoriem sarakstītu dziesmu „Mēs visi kā viens." Dziesma sarakstīta ar mērķi atgādināt cilvēkiem, ka patiesībā mēs visi esam saistīti, jo mūsdienās asinīm nav atrasti aizstājēji. Un dažreiz vajag tik maz, lai kādam dotu iespēju dzīvot! Dziesmas vārdu autors ir grupas Borowa Mc solists Aigars Runčis, bet mūziku sarakstījusi viņa kolēģe Guntra Kuzmina. Dziesmā kopā sadziedājušies tādi Latvijā pazīstami mūziķi, kā Zane Dombrovska, Liene Šomase, Liene Candy, Valters Frīdenbergs, Normunds Rutulis, Browa Mc, Andris Kivičš un Kaža (Kārlis Būmeisters).

Plkst. 15.00 interesenti aicināti uz diskusiju par asins pārliešanas nozīmi veselības aprūpē. Speciālisti, kas ikdienā saskaras ar asins pārliešanas nepieciešamību, stāstīs par savu pieredzi un to, cik nozīmīga loma ir donoru palīdzībai pacientu dzīvību glābšanā. Diskusijā piedalīsies P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas sirds un asinsvadu ķirurgs profesors Romāns Lācis, VADC direktores vietniece laboratoriju jautājumos Ingrīda Sisene, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas klīnikas „Gaiļezers" Asins kabineta vadītāja Inga Dārzniece.Zane Dombrovska

Arvien vairāk valstu īsteno ideju par pilnīgi brīvprātīgu bezmaksas asins ziedošanu, uzsverot to, ka asins ziedošana ir cilvēka labas gribas izpausme, lai palīdzētu un glābtu citu līdzcilvēku dzīvību vai veselību. Iepriekšējos gados VADC piesaistījis pirmreizējos asins donorus un uzsvēris regulāras asins ziedošanas lomu veselības aprūpē.

Papildu informācija šeit.

Foto: no Valsts asins donoru centra arhīva

Uz augšu ↑