← Atpakaļ

Biežākās traumas vasaras periodā

Vasara ir gadalaiks, kad cilvēki vairāk laika pavada ārā, pievēršas dažādām aktivitātēm, līdz ar to pieaug iespēja, ka būs traumas. Pēc Veselības ekonomikas centra datiem, 2009. gadā no visiem reģistrētajiem ievainojumu veidiem visbiežāk reģistrēti lūzumi – 26,4% gadījumu, 18,8% gadījumu – sasitumi, zilumi un 15,9% gadījumu – vaļējas brūces. Visbiežāk traumas tiek gūtas mājās – 36,5% gadījumu, tad seko transporta zona – 20,5% gadījumu un vienādās proporcijās ir reģistrēta brīva daba un sporta zona – katrā 4,8% gadījumu. Šajā rakstā apkopotas biežākās traumas un to ārstēšanas principi.


Saišu un muskuļu sastiepumi

Saišu un muskuļu sastiepumi ir ļoti bieži sastopams traumu veids. Saites ir stingras audu struktūras apkārt locītavām, kas savieno vienu kaulu ar citiem kauliem, tās palīdz noturēt kaulus kopā un stabilus. Sastiepumu simptomi:

  • sāpes;
  • pietūkums un iekaisums;
  • apgrūtinātas kustības skartajā ķermeņa daļā.

Saišu sastiepums

Sastiepumi parasti skar vienu vai vairākas saites, kas tiek izstieptas, izmežģītas vai plīst - parasti pārmērīga spēka ietekmē uz locītavu. Biežāk sastopamās sastiepumu lokalizācijas:

  • celis- parasti sastiepums rodas, ja cilvēks veic ātrus/asus pagriezienus sporta vai citu fizisku aktivitāšu laikā;

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti