Žurnāli

JŪNIJA JAUTĀJUMS

Pēc astoņu gadu darba Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidenta amatā dr. Sarmīti Veidi nomainījis dr. Pauls Princis. Kādas jaunas vēsmas būtu vēlamas asociācijas darbā un ģimenes ārstu sabiedrībā?

Kādas personālijas ievēlētas jaunajā Latvijas Ģimenes vadībā, lasiet šeit.

PAULS PRINCIS, ģimenes ārsts no Ventspils un LĢĀA prezidentsPauls Princis

Asociācija līdz šim darbojusies ļoti veiksmīgi, to pierāda pērnā gada iekšējās krīzes pārvarēšana. Tāpēc turpināšu līdzšinējo kursu. Manas kā LĢĀA prezidenta prioritātes būs ģimenes ārstu tiesisko, profesionālo un ekonomisko interešu aizstāvība - ģimenes ārstiem jājūt asociācija kā sava stiprā aizmugure. Ģimenes ārsts ir tas, kas saņem pacienta slimību, problēmu "pirmo vilni" - darba apjoms ir milzīgs, bieži vien mēs strādājam uz izsīkuma, izmisuma robežas. Tāpēc jāstiprina ģimenes ārstu jauda - ar ār­sta palīgu, otru māsu. Vēl par savu uzdevumu uzskatu attiecību veicināšanu ar Veselības ministriju un citām nozares institūcijām. Nereti mūsu viedokļos veidojas "šķēre" - it kā tiekam uzklausīti (piemēram, par papildu kvalitātes un pieejamības kritērijiem, dežūrām u.c.), bet galu galā kompromisa variants nav mums labvēlīgs un piedāvājums ir brīvprātīgi obligāts.

 

MIRDZA STARE, ģimenes ārste no LīvāniemMirdza Stare

Asociācijas jaunajam prezidentam jāturpina Sarmītes Veides iesāktais, jo viņas laikā parādījās jaunas vēsmas, kaut kāda kustība. Taču ģimenes ārstu sabiedrībai jākļūst aktīvākai (un ne tikai viedokļa līderiem, bet arī mazāk zināmiem mazpilsētu ārstiem!). Jā, mēs katrs "vārāmies" savā šaurajā "katlā" - asociācijā, kolēģu lokā, kabinetā -, bet ļoti maz par veselības aprūpes nebūšanām paužam viedokli publiski televīzijā, presē. Ja pacientiem būs izpratne, kas un kā notiek veselības aprūpē, mums būs vieglāk strādāt. Vēl noteikti vēlētos, lai ģimenes ārstiem veidojas ciešāka sadarbība ar "šaurajiem" speciālistiem.

 

VALIJA PČOLKINA, ģimenes ārste no Rīgas

Valija Pčolkina

Gribētu, lai tiktu turpināts iesāktais kurss. Lai starp Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju un Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju ir lielāka saskaņa, lai nav rīvēšanās, jo kopumā esam maza saime. Mēs būsim tik stipri, cik būsim vienoti! Ja atradīsim kopīgu valodu cits ar citu, varēsim darīt lielākas lietas!

 

Uz augšu ↑