Žurnāli

PAR JŪNIJA NUMURU

A. Pavloviča: Burvīgs un reibinošs jasmīnu aromāts, pasakaini sulīgu zemeņu garša, dzīvīga ziedu ballīte apkārt, silts vējš samīļo matus... un brīnišķīga doma, ka vasara ir tikai sākusies.

Tāds arī Doctus jūnijā – iedvesmojošs, jaunu atziņu pilns, par nākotni domāt rosinošs.

Ar patiesu lepnumu lasīju rakstu par bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas sasniegumiem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Daudzsološi, ka bērnu kardioloģija aktīvi attīstās invazīvajā un ķirurģiskajā virzienā. Saprotama un pamatota tēze, ka riska faktoru koriģēšana efektīvāka ir bērnībā, un tas var ietekmēt slimību izpausmes pieaugušo vecumā. Arī no psihoterapijas teoriju viedokļa bērnības pieredze ir viens no pieaugušā personības attīstības stūrakmeņiem.

Aizrautīgi iesaistījos virtuālā diskusijā par nākotnes medicīnu. Domāju, fantazēju, sapņoju kopā ar diskusijas dalībniekiem – par personalizētu medicīnu, ētiku, tehnoloģijām, medikamentiem, ār­sta nozīmi nākotnē... Dzīve ir kustībā!

Doctus piedāvā arī ļoti praktiskas un priekšstatus papildinošas atziņas. Pacienti ar halitozi nereti palīdzību meklē pie gastroenterologa, tāpēc rakstu par šo tēmu īpaši iesaku izlasīt saviem GASTRO kolēģiem. Un vēl izbrīnīja radoša pieeja alternatīvu meklējumos terapeitiskajai endoskopijai – kolas dzērienu izmantošana fitobezoāru šķīdināšanai.

Jūnijā liekas – līdz rudenim tālu... un, iespējams, manas paaudzes kolēģiem (līdzīgi kā man) šķiet, ka profesionālās dzīves “rudens” vēl tālu. Taču viss ir relatīvs. Noteikti iesaku izlasīt aizkustinošo un eksistenciālas pārdomas rosinošo rakstu par ārstiem pensijā! Iedvesmo dāmu enerģija, spēja atrast iekšējo līdzsvaru un piepildījumu. Dziļi sarūgtināja, ka ārsti pensijā mūsu valstī jūtas finansiāli ierobežoti. Atcerējos Marka Tvena teikto: “Plānojiet savu nākotni, jo tieši tur jūs pavadīsiet visu savu atlikušo dzīvi!” Lai īstenojas plāni un piepildās sapņi!

Uz augšu ↑