← Atpakaļ

Aizvietot kolēģi

Vai ārsti ir rūdīti darbaholiķi, kas arī atvaļinājuma laikā tālruni tur kabatā? Kādi ir zelta likumi attiecībā uz kolēģa pacientiem – piemēram, kā rīkoties, ja atšķiras viedoklis par terapiju specifiskas ārstēšanas gadījumā? Un kā praktiski tiek organizēta darbu deleģēšana ilgākas prombūtnes laikā? Veselības norēķinu centra speciālisti stāsta, ka ir prakses, kur ārsti cits citam maksā par aizvietošanu, taču visbiežāk ģimenes ārsti izvēlas iztikt bez liekām formalitātēm – tā teikt, norēķinās ar darbu (tagad es tev izpalīdzu, pēcāk tu man).


Ģimenes ārstiem, kam ir līgums ar valsti, līgumā jānorāda aizvietotājs, kapitācijas nauda atvaļinājuma laikā neceļo no kabatas uz kabatu, ģimenes ārsts saņem par ambulatorajā talonā norādītajām veiktajām manipulācijām, taču ārsti atzīst, ka tie nav lieli ieņēmumi, jo visbiežāk aprūpē kolēģa akūtos pacientus, pārējie paciešas.

Arī atvaļinājumā atbildu uz pacientu zvaniem

Mediķu ģimenē augušajai ventspilniecei ROZĀLIJAI ČIPIGAI jau bērnībā bija skaidrs - atvaļinājums nav iemesls, lai atraidītu smagi slimus pacientus, īpaši jaundzimušos. Arī tagad ārste, kura savā profesijā nostrādājusi 37 gadus un zina, kas ir izdegšanas

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti