← Atpakaļ

Dūņas profilaksei, ārstēšanai un rehabilitācijai

Raksta mērķis ir informēt ģimenes ārstus un dažādu nozaru speciālistus par iespējām pašiem baudīt un pacientiem rekomendēt fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācijas, lai nozīmētu vērtīgu produktu – dūņas jeb peloīdus, kas spēcina ķermeni, līdzsvaro emocijas, atbalsta stresa, pārslodzes un izsīkuma gadījumā, uzlabo locītavu veselību, veicina mikrocirkulāciju, mazina tūsku un limfostāzi. Šis produkts lietojams arī subakūtu un hronisku sāpju gadījumā, regulē organisma vielmaiņu, stiprina imunitāti, palīdz veidot veselīgu ādu un gļotādu.


Definīcijas

Dūņu jeb peloīdu terapija ir viena no fizikālās medicīnas siltuma ārstniecības metodēm. Siltuma procedūrās izmanto arī ozokerītu, parafīnu, smiltis, mālu u.c. siltumnesējus. Siltuma nesējiem jābūt ar augstu siltuma ietilpību, mazu siltuma vadītspēju un lielu siltuma noturību.

Par dūņām sauc floras un faunas sabrukšanas produktus, kas veidojušies anaerobos (bezskābekļa vides) apstākļos gadu simtu un tūkstošu laikā. Tie sastāv no ūdens, minerālvielām, organiskiem savienojumiem. Tiem raksturīga augsta dispersitāte, viendabīgums un visbiežāk - mīksta konsistence.

Peloīdi ir viens no fizikālajiem faktoriem, ko cilvēki jau izsenis…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti