← Atpakaļ

Hroniska nieru slimība

Hroniska nieru slimība ir visas pasaules sabiedrības veselības problēma. ASV pieaug terminālas nieru slimības pacientu skaits, pieaugums ir no 10 000 1973. gadā līdz 547 982 2008. gadā. Lai gan precīzi pieauguma iemesli nav zināmi, tiek lēsts, ka par šo pieaugumu atbild populācijas demogrāfiskās izmaiņas, atšķirīgs slimības slogs starp rasēm, nieru slimības riska faktori. Lai gan cilvēkiem ar nieru slimību ir pieejama terapija un nepieciešamības gadījumā var veikt dialīzi, tomēr pacienti ar šo slimību mirst biežāk un viņiem ir sliktāka dzīves kvalitāte. Tāpēc šajā literatūras apskatā apkopoti jaunāko pētījumu rezultāti par šīs slimības pārvaldību.


Metilbardoksolons un nieru funkcija pacientiem ar hronisku nieru slimību un 2. tipa cukura diabētu

Hroniska nieru slimība, saistīta ar 2. tipa cukura diabētu, ir vadošais nieru mazspējas cēlonis. Gan iekaisums, gan oksidatīvais stress veicina slimības attīstību. Metilbardoksolons, orālais antioksidatīvais iekaisuma modulators, īstermiņa pētījumos uzrādījis efektivitāti pacientiem ar hronisku nieru slimību un 2. tipa cukura diabētu, bet nav pārliecinošu pierādījumu par ilgtermiņa efektivitāti un reakcija uz devu nav pilnībā izpētīta.

Metodes

Šis bija II fāzes dubultnepārredzams, placebo kontrolēts pētījums ar 227 pieaugušajiem, kam ir hroniska…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti