← Atpakaļ

Nevar vai negrib? Obstruktīvās defekācijas sindroms

Šis raksts būs par aizcietējumu diferenciāldiagnostiku un to ārstēšanas iespējām. Šo rakstu mūs mudināja uzrakstīt pēdējo gadu diagnostikas progress un “jaunu”, proti, mazpazīstamu diagnožu parādīšanās medicīniskajā dokumentācijā. Mūsu mērķis ir iepazīstināt ģimenes ārstus un citu specialitāšu ārstus ar jaunākajām izmeklēšanas metodēm, izvērtējot zarnu tranzīta jeb motorikas funkcionālo stāvokli.


Definīcija un sastopamība

Obstruktīvās defekācijas sindroms (ODS) ir klīnisks sindroms, kam raksturīga ilgstoša (vairāk par 6 mēnešiem) anamnēze ar apgrūtinātu vēdera izeju, kas izpaužas kā pastiprināta spiešanās, nepilnīga evakuācijas sajūta un nepieciešamība pēc digitālas palīdzības defekācijas laikā.

Aizcietējumi ir dažādu patoloģisku stāvokļu subjektīvu simptomu kopums. Aizcietējumu sastopamība svārstās no 2 līdz 35%, un tie lielākoties novērojami sievietēm. Hroniski aizcietējumi populācijā vidēji ir 17%. Līdz 50 gadu vecumam aizcietējumi ir 9,2% vīriešu un 18,3% sieviešu. Pēc 70 gadu vecuma aizcietējumi pieaug līdz 20,6%…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti