← Atpakaļ

Priekšējās krusteniskās saites bojājums. Ārstēšana – no pirmsākumiem līdz mūsdienām

Ceļgala locītavas priekšējās krusteniskās saites rekonstrukcija ir viena no mūsdienās biežāk veiktajām ceļgala locītavas operācijām. Statistika liecina, ka ASV ik gadu veic ap 60 000–70 000 šāda veida operāciju. Jau kopš seniem laikiem cilvēkus satraukušas ceļgala locītavas uzbūves un stabilitātes problēmas. Vēsturiski pagājis apbrīnojami ilgs laiks, kopš tika ieviestas priekšējās krusteniskās saites (Anterior Cruciate Ligament – ACL) diagnostikas un ārstēšanas metodes, jo ilgu laiku neviens ķirurgs neuzdrošinājās ar skalpeli pieskarties šai saitei.


Ceļgala locītava

Uzbūve

Ceļgala locītava pēc uzbūves ir viena no sarežģītākajām cilvēka ķermenī. Tā sastāv no četriem savstarpēji savienotiem kauliem, kas nodrošina kustības un atbalstu. Šos kaulus savā starpā satur četras galvenās saites - abas krusteniskās un divas sānu jeb blakus saites. Starp lielo liela kaulu un ciskas kaulu ir iekšējais un ārējais jeb mediālais un laterālais menisks, kuru uzdevums ir:

  • izlīdzināt kaulu virsmu neatbilstību;
  • veikt triecienu absorbēšanas funkciju;
  • darboties kā locītavas papildu stabilizatoriem.

Kaulu virsmas klātas ar skrimšļa kārtu, kas kopā ar sinoviālo šķidrumu nodrošina ideālu slīdēšanu starp…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti