← Atpakaļ

Akūts klepus – ārstēt vai neārstēt? Literatūras apskats

Akūts klepus ir viena no biežākajām gan bērnu, gan pieaugušo sūdzībām. Ap 5% vispārējās populācijas katru gadu ir akūts klepus, rudenī un ziemā sastopamība ir lielāka. Klepus parasti ir pašlimitējošs, bet jāatceras, ka tas var būt simptoms arī nopietnākām saslimšanām. Ārstu viedoklis par to, vai klepus ir/nav jāārstē, atšķiras, arī pētījumos iegūtie pierādījumi par terapijas efektivitāti ir dažādi. Tāpēc šajā rakstā par šo tēmu apkopoti dažādi viedokļi.  


Klepus bērniem: epidemioloģija, ietekme uz miega kvalitāti un ārstēšanas iznākums

Aktualitāte

Klepus ir viens no biežākajiem simptomiem bērniem un viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc vecāki meklē ārsta palīdzību. Bērniem klepu galvenokārt izraisa augšējo elpceļu vīrusinfekcijas. Konstatēts, ka pirmsskolas un skolas vecuma bērniem akūtas elpošanas ceļu infekcijas ir apmēram 6-8 reizes gadā. Klepus ir traucējošs simptoms, kura ārstēšanai parasti izmanto pretklepus līdzekļus. No pretklepus līdzekļiem bērniem lietojami opioīdu (kodeīns un kloperastīns) un neopioīdu līdzekļi (levodropropizīns). Pētījuma mērķis bija novērtēt akūta klepus…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti