← Atpakaļ

Radīti skriešanai

Homo sapiens ir radība, kas atsvabinājusi kāju darbību no elpošanas kustībām, tā ir radība ar atsperīgām kājām, tievu, vertikāli orientētu rumpi bez apmatojuma, ar efektīvu atdzesēšanas aparātu - sviedru dziedzeriem. Daba ir izveidojusi ideālu maratonskrējēju. Dabas mātes rīcība nav nesaprātīga. Daba izcilu maratonistu nav radījusi vienkārši tāpat, joka pēc, t.i., vadoties pēc principa, kas jaušams dziesmā ar Imanta Ziedoņa vārdiem: "Tas nekas, ak, tas tik tā..." Dabas radītais vai - pareizāk sacīt - nežēlīgajās dzīves dzirnās noslīpētais cilvēks ir skriešanai paredzēta mašīna. Šī mašīna jādarbina. Ja tas netiks darīts, mašīna ierūsēs.


Cilvēka attīstība

Pirms diviem miljoniem gadu  mūsu sencis norāpās no koka  un apņēmās virzīties pa zemi  vertikālā stāvoklīPētot cilvēku fosilijas, arheologi uzdūrās kam stipri dīvainam. Bija paskrējuši divi miljoni gadu kopš brīža, kad pirmatnējais homo sapiens norāpās no koka un apņēmās turpmāk pa zemeslodi pārvietoties vertikālā stāvoklī (skat. 1. attēlu). Tad tas arī sākās. Proti, pirms aptuveni divsimt tūkstošiem gadu cilvēkam sāka strauji augt smadzenes! Protams, nenotika tā, ka nelaimīgais pēkšņi pamanīja - kaut kas traks, manas smadzenes sākušas makten palielināties (skat. 2. attēlu). Smadzenes palielinājās palēnām - katrai nākamās paaudzes atvasei smadzenes kļuva lielākas, smagākas, un tā šis process turpinājās līdz brīdim, kad…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti