Žurnāli

DECEMBRA JAUTĀJUMS

Katrs gads kaut ko māca - caur notikumiem un cilvēkiem, ar kuriem nokļūstam saskarsmē. Kādas ir jūsu 2012. gada atziņas?

Dace MATULE

DACE MATULE, ginekoloģe, Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītājas vietniece

Ginekologiem šis ir bijis labs gads. Vērtīgas konferences, turpinājusies dzemdes kakla un krūts vēža skrīninga programma, valsts atbalsts grūtnieču aprūpē un neauglības ārstēšanā. Fantastiski, kā daudz kas mainās, ja ir politiskā griba un varēšana. Tajā pašā laikā kaislības ap seksuālās un reproduktīvās veselības likumu (par nevēlamas grūtniecības pārtraukšanu) ginekologus padara par ķīlniekiem - starp sabiedrības zināšanām, attieksmi un profesionālo darbību. Un tad brīnies, kāpēc cilvēks kā personība nelemj par savu dzīvi, šajā gadījumā - par savlaicīgu grūtniecības plānošanu! Vēl mans šā gada patiesi lielais prieks ir par jauno ārstu paaudzi! Vasarā kopā darbojāmies pie vadlīniju izstrādes, un jaunajos kolēģos redzu uguntiņu, aizrautību. Tātad - nākotne ir laba!

 

Jānis STABINGIS

JĀNIS STABINGIS, ģimenes ārsts no Liepnas pagasta

Sabiedrībā diskutējot par dažādām reformām, apstiprinājās vecā patiesība: ikkatrs ceļš sākas ar vienu soli. Kaut ko izdarīt var tikai darot. Ne sabiedrībā, ne cilvēka veselībā pārmaiņas nav iespējamas, ja tikai runājam un gaidām, kad mūsu vietā rīkosies kāds cits. Laimes lācis mūsu Sūnu Ciemu nesakārtos. Un vēl - atrodiet prieku! Es to rodu bērnos - raugoties, kā viņi prot priecāties. Un lūkojoties dabas norisēs. Kā zīlītes aiz loga ēd, kā saule lec un riet, kā jābrien pa dubļiem vai pa gurkstošu sniegu...

 

Antons SKUTELIS

ANTONS SKUTELIS, Dr. med., asoc. prof., farmakologs, Rīgas Stradiņa universitāte

Šis gads man iezīmējās ar stabilitāti un lielāku drošības izjūtu. Sabiedrībā kopumā un cilvēkos, kas man apkārt, jutu mieru. Trauksme ir aiz muguras. Mana šā gada atziņa - no biezu mākoņu malas allaž izlaužas kāds saules stars! Jābūt pacietīgam un optimistam!

Uz augšu ↑