← Atpakaļ

Alcheimera slimības pārvaldība

Eiropas Savienībā ar demenci slimo apmēram 7,3 miljoni cilvēku. Sagaidāms, ka, pieaugot paredzamajam mūža ilgumam, 20 gadu laikā šis skaits divkāršosies. Alcheimera slimība ir visizplatītākais demences izraisītājs, un 70% slimnieku cieš tieši no šā demences paveida. Pašlaik šī slimība, kas cilvēkiem atņem atmiņu un spēju domāt, ir neārstējama. Ar Alcheimera slimību parasti saslimst pēc 60 gadu vecuma, un līdz ar vecumu pieaug arī risks saslimt ar šo kaiti. Pacienti, kam slimību diagnosticē agrīnā stadijā, var mainīt ikdienas ieradumus un tādējādi, iespējams, uzlabot dzīves kvalitāti.


Alcheimera slimības ārstēšana

Aktualitāte

Alcheimera slimība ir postoša slimība, kas ietekmē ne tikai pacientus, kas ar to slimo, bet arī ģimenes locekļus un sabiedrību kopumā. Eksperti lēš, ka pasaulē aptuveni 35,6 miljoni cilvēku šobrīd slimo ar demenci; prognozē, ka 2050. gadā pasaulē būs 115 miljoni slimnieku.

Visbiežāk pamanāmais Alcheimera slimības simptoms ir atmiņas problēmas, parasti tām pievienojas arī kognitīvo funkciju grūtības un problēmas ikdienas darbību veikšanā. Pierādījumi apliecina, ka visās vecumgrupās augstāki mirstības rādītāji ir pacientiem ar demenci, salīdzinot ar vecuma un dzimuma samērotu kontroles grupu bez…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti