← Atpakaļ

Nierakmeņu slimības medikamentoza ārstēšana un profilakse

Nierakmeņu slimība (NAS) ir viena no biežākajām veselības problēmām mūsdienu sabiedrībā, tomēr tā ir pazīstama kopš senatnes. Revolucionāri sasniegumi minimāli invazīvo un neinvazīvo NAS ārstēšanas metožu attīstībā pēdējos 20 gados ievērojami atvieglojuši nierakmeņu likvidāciju. Tomēr, lai gan ar ķirurģiskām metodēm likvidē akmeni, slimības gaitu tās izmainīt nevar. Tā kā recidīvi ir visai bieži, svarīgi pacientam ar nierakmeņu slimību piedāvāt profilaktiskus pasākumus, lai novērstu jaunu akmeņu veidošanos.


Epidemioloģija un etioloģiskie faktori

Nierakmeņu slimības prevalence svārstās no 1% līdz 15%, risks saslimt ar to dzīves laikā ir atkarīgs no vecuma, dzimuma, rases un ģeogrāfiskās dzīvesvietas. Piemēram, ASV NAS izplatība ir 10-15%.

Vīriešus nierakmeņu slimība parasti skar biežāk nekā sievietes. Pēc dažādiem datiem (stacionāri, ambulatorie ārstu apmeklējumi un neatliekamās palīdzības nodaļu apmeklējumi) vīrieši slimo divas trīs reizes biežāk nekā sievietes. Tomēr pēdējā laikā atšķirība saslimstībā starp vīriešiem un sievietēm sāk mazināties.

Vīriešiem vislielākā NAS izplatība ASV ir baltajiem, tad seko latīņamerikāņi, aziāti…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti