← Atpakaļ

Kontracepcijas lietošanas tendences Latvijā

Ir ļoti daudz efektīvu kontracepcijas metožu, kas sievietēm visā pasaulē ļauj kontrolēt fertilitāti. Šodienas modernās sievietes, kas plāno grūtniecību, vēlas pirms tam pabeigt izglītošanos, sākt karjeru, kļūt finansiāli stabilas. Lai gan kontracepcijas metožu klāsts ir plašs, ik gadu pasaulē iestājas 80 miljoni neplānotu grūtniecību, proti, apmēram 38% no kopējā grūtniecību skaita. Šīs grūtniecības rezultējas ar 42 miljoniem mākslīgo abortu un 34 miljoniem neplānotu dzemdību.


Problēmas aktualitāte

2011. gadā izdots pētījums "Latvijas iedzīvotāju reproduktīvā veselība", kas veidots sadarbībā ar biedrību "Papardes zieds", Pasaules Veselības organizāciju, LR Veselības ministriju un Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju. Pārskata mērķis bija izvērtēt situāciju un konstatēt jomas, kurās visvairāk nepieciešama rīcība. Pētījuma mērķa grupa bija abu dzimumu Latvijas iedzīvotāji reproduktīvā vecumā (15-49 gadi), kopumā tika analizētas 2617 derīgas anketas.

59% no Latvijas sievietēm, kam iestājās neplānota grūtniecība, veica mākslīgo abortu, bet apmēram trešdaļa neplānotu grūtniecību beidzās ar…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti