← Atpakaļ

Mutes dobuma higiēna un pārējā organisma veselība

Mutes dobuma veselība ir svarīga ne tikai izskatam un labai pašsajūtai, bet arī organisma veselībai kopumā. Mutes dobuma un smaganu slimības var veicināt nopietnas saslimšanas, piemēram, cukura diabētu un elpceļu saslimšanas. Neārstēts kariess var izraisīt sāpes un nopietnas infekcijas. Tiek veikti pētījumi, lai noskaidrotu, vai ir saistība starp mutes dobuma stāvokli un sirds veselību. Šajā pasaules literatūras apskatā apkopoti jaunāko pētījumu rezultāti par mutes dobuma higiēnu.


Slikti zobu higiēnas paradumi saistīti ar paaugstinātu endokardīta risku

Slikti zobu higiēnas paradumi pacientiem ar iedzimtām sirds slimībām palielina iespēju, ka attīstīsies endokardīts. Pusaudži ar iedzimtām sirdskaitēm retāk izmanto zobu diegu, retāk tīra zobus un retāk apmeklē zobārstu, salīdzinot ar vienaudžiem. Toties viņiem ir veselīgāka attieksme pret alkohola lietošanu, smēķēšanu un narkotisko vielu lietošanu. Arī pieaugušajiem ar iedzimtām sirdskaitēm ir sliktāki mutes dobuma higiēnas paradumi nekā viņu vienaudžiem par spīti kopumā labākiem veselības paradumiem.

Tika veikti divi pētījumi par šo tēmu, viens pētījums bija par…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti